JAK WYSŁAĆ PIT PRZEZ INTERNET?

PYT

ODP

Czy muszę mieć podpis elektroniczny żeby wysłać PIT przez internet?

Od 2011 roku, do wysłania PITu przez Internet nie jest wymagany podpis elektroniczny. Każdy może wysłać PIT przez Internet a metodą autoryzacji jest podanie informacji z deklaracji ubiegłorocznej. To rozwiązanie działało już w ubiegłym roku, nie jest to zatem nowość, nie musimy się więc obawiać, że coś pójdzie nie tak.

PYT

ODP

Boję się wysyłać PIT przez Internet, czy mogę wydrukować zeznanie i złożyć je tradycyjnie?

Tak, korzystając z naszych programów można wydrukować zeznanie by złożyć je tradycyjnie. Składając PIT przez Internet poprzez system e-Deklaracji, uzyskujemy numer referencyjny a następnie Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, w ten sposób mamy pewność a zarazem dowód, że poprawnie złożyliśmy PIT. To prosta i bezpieczna metoda. Jeśli jednak wolisz składać PIT tradycyjnie, nadal możesz skorzystać z programów zamieszczonych na naszej stronie. Zarówno w wersji online jak i tej przeznaczonej do instalacji w każdej chwili możesz wydrukować gotową deklarację PIT by złożyć ją w sposób tradycyjny.

PYT

ODP

Czy muszę mieć specjalne oprogramowanie?

Nie ma takiej potrzeby. Najprościej będzie, jeśli skorzystasz z programu zamieszczonego na tej stronie internetowej. Dysponuje on wbudowanym modułem e-Deklaracji, który przesyła Twój PIT do Urzedu Skarbowego a Tobie pozwala na uzyskanie urzędowego potwierdzenia odbioru. Aby było jeszcze prościej, udostepniliśmy program do rozliczania PITu online, teraz można to zrobić bez instalacji programu w komputerze, cała operacja odbędzie się poprzez przeglądarkę internetową.

PYT

ODP

A jeśli w zeznaniu PIT popełnie błąd?

Nic się nie stanie. Program posiada mechanizmy podpowiedzi i kontroli, jeśli popełnimy błąd, program nie pozwoli na wysłanie źle wypełnionego formularza. Nie wypełniaj ręcznie, korzystając z programu unikniesz pomyłek.